Pages

Dziwne zakamarki w Warszawie oraz kasyna

Każda stolica ma swoje city i części, gdzie łatwiej przypomnieć sobie można, wywołującą zmieszanie, scenerię Czarnobyla niż zetknąć się z wielkomiejskim klimatem. Tereny, na których są pozostałości dużych zakładów produkcyjnych, działających w Warszawie nawet nie przed stuleciami, lecz w ciągu kilkudziesięciu lat - są różnorodne. Tylko że ich obszar i niepokojący stan zabudowań pokazują, jak szybko może nastąpić wyniszczenie miejsc, które działały. Są one w różnych częściach miasta. Pod koniec lat 70.

read more

Kulinarna mapa Warszwy

Warszawa to miasto, o którym śmiało można powiedzieć, że jest kulinarną mekką dla podróżujących. Przeplatają się tu lokalne smaki z potrawami znanymi na cały świecie, a także te pochodzące z najodleglejszych stron. Każdy, nawet najbardziej wykwintny gust zostanie zadowolony. Warszawa to miejsce, gdzie bez problemów i smacznie można zjeść coś na szybko, w drodze do pracy i z powrotem. Nie brak tu nastrojowych lokali, idealnych na dyskretne randki czy spotkania z przyjaciółmi, restauracji, w których zjemy obiad z całą rodziną, czy na służbowe lunche.

read more

Warszawa jak za dawnych lat

Fotoplastikon znajdujący się w Śródmieściu w Warszawie ma zbiory w liczbie 7000 trójwymiarowych fotografii. Powstał na początku XX w., około 1905 roku. Jest rekordzistą europejskim, ponieważ jest najstarszym i właściwie nieprzerwanie działającym tego typu obiektem na kontynencie. Do jego funkcjonowania jest potrzebna maszyna-urządzenie, czyli aparat wieloboczny, nazywany kiedyś magiczną beczką z racji swojego kształtu. Na świecie ta atrakcja zyskała popularność w II poł. XIX w. Stereoskopia jako technika obrazowania, za pomocą przeźroczy, daje normalne wrażenie widzenia przestrzennego.

read more